
Stokke signerer proffkontrakt
Det gode samarbeidet med Dal gir resultater. Sebastian Stokke har nå signert sin første proffkontrakt med Ull/Kisa Fotball.
Drøye to uker før nok en landslagssamling venter for G16-landslagsspilleren, signerte Sebastian Stokke sin aller første proffkontrakt. Det ble gjort onsdag i flotte Dal Idrettspark hos vår samarbeidsbklubb Dal IL, som Stokke spilte i frem til og med året han fylte 13.
Nå går han inn i en ny fase av sin utvikling som fotballspiller, og var naturligvis fornøyd med å ha signert kontrakt.
– Jeg setter veldig pris på at de faktisk vil satse på meg. Det betyr veldig mye. Det viser at Ull/Kisa har tro på meg, fortalte Stokke til EUB, etter kontraktssigneringen.
Eidsvoll Ullensaker Blad var med på seansen. Se deres sak her!

Siden talentet kom til Ull/Kisa i mars 2018, har den flotte utviklingen fortsatt og Stokke har vært fast inventar på Norge G15, som i 2020 blir Norge G16. Han har gått gradene i utviklingsavdelingen vår og har gradvis vært mer med A-laget. Blant annet var han med til Marbella i vår.
Nå har han altså signert proffkontrakt med Ull/Kisa, som i første omgang varer i samme periode som hans år på videregående.
Det betyr at han nå kan regnes som et fullverdig medlem av Ull/Kisas A-stall, men det vil kontinuerlig bli gjort individuelle tilpasninger for å optimalisere Stokkes kamp og treningshverdag.
I tillegg til godt samarbeid og stor kudos til Dal IL, må vi også trekke frem våre egne trenere i utviklingsavdelingen som har gjort en strålende jobb med Stokke på lagene i aldersklassene U14, U16 og Rekrutt.
En skikkelig fjær i hatten når en spiller går gradene i vår egen utviklingsavdeling og naturligvis til Sebastian Stokke selv.

GODT SAMARBEID: Daglig leder i Dal IL, John Kristian Paulsen, Sebastian Stokke og utviklingsleder i Ull/Kisa Fotball, Kjetil Haga. FOTO: Eivind Garberg Bjerke, EUB

HOS MODERKLUBBEN: Sebastian Stokke signerte sin første proffkontrakt med Ull/Kisa Fotball hos moderklubben Dal IL, som han spilte i til og med året han fylte 13. FOTO: Eivind Garberg Bjerke, EUB

GODT UTVIKLINGSARBEID: Våre trenere som har jobbet med Sebastian Stokke på U14- U16- og Rekrutt skal ha ros når han nå har signert proffkontrakt. FOTO: Eivind Garberg Bjerke, EUB
Les også: Med i sin første landslagstropp
Les også: Startet alle kampene for Norge G16